All Brands

Shareholders

Axel Springer SE a Ringier AG vlastnia každý 50 % akcií spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG.

Axel Springer SE

Spoločnosť Axel Springer založil v roku 1946 vydavateľ Axel Springer. Stala sa najväčším vydavateľom novín a tretím najväčším vydavateľom časopisov v Nemecku. Taktiež je jednou z vedúcich mediálnych spoločností v Európe.

Jej rozsiahle portfólio tvoria etablované značky ako BILD a WELT. Vďaka neustálej digitalizácii a medzinárodným aktivitám, je Axel Springer SE jednotkou nielen na Nemeckom printovom trhu, ale cez svoje dcérske spoločnosti, joint venture a licencie a v ďalších 44 krajinách. Viac ako tretina  príjmov Axel Springer SE pochádza z medzinárodného podnikania a digitálnych médií. 

Spoločnosť Axel Springer SE má od roku 1985 sídlo v Berlíne. V roku 2015 zamestnávala viac ako 11 500 zamestnancov a dosiahla EBITDA 559 miliónov eur.

www.axelspringer.com

Ringier AG

Spoločnosť Ringier bola založená v roku 1833 v Zofingene vo Švajčiarsku. Viac ako 180 rokov je to rodinný podnik, ktorý vedie momentálne už piata generácia. Dnes je firma Ringier medzinárodná integrovaná mediálna spoločnosť a jedna z najdôležitejších mediálnych firiem na domácom švajčiarskom trhu.

Ringier vydáva celosvetovo viac ako 120 novín a magazínov, prevádzkuje a vyrába niekoľko TV programov a vlastní podiely v televíziách a rádiách. Taktiež organizuje podujatia a koncerty, riadi viac ako 200 webových a mobilných platforiem a niekoľko tlačiarní. Ringier predstavuje novinárske štandardy, individualizmus, nezaujatosť a slobodu slova, ako aj pluratilitu informácií.  

Spoločnosť Ringier sídli v Zürichu, zamestnáva celoskupinovi približne 7 500 zamestnancov a v roku 2015 dosiahla EBITDA 96,1 milióna CHF.

www.ringier.com