All Brands

Tlačové správy

Júl182016

Alexander Móži sa stal novým členom manažmentu Ringier Axel Springer Slovakia zodpovedným za video stratégiu

Ako člen manažmentu bude na novovytvorenom poste zodpovedný za realizáciu a ďalší rozvoj video stratégie. 

Do vedenia spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia (RAS SK) nastupuje Alexander Móži, ktorý bol vymenovaný na pozíciu Chief Video Officer. Prichádza s bohatými skúsenosťami z oblasti reklamy, marketingu a starostlivosti o klienta.

Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia: „Oblasť online videa a video inzercie považujeme za veľmi perspektívnu, a preto chce byť RAS SK lídrom v produkcii short-form videa na slovenskom trhu. Verím, že v osobe Alexandra Móžiho sme získali člena manažmentu, ktorý nám túto stratégiu pomôže efektívne zrealizovať.“

Alexander Móži, Chief Video Officer Ringier Axel Springer Slovakia: „Video je momentálne najrýchlejšie rastúci segment online marketingu, ktorý marketérom prináša obrovské možnosti. Našou ambíciou nie je iba implementovať aktuálne svetové trendy, ale aj vytvárať vlastné riešenia pre lokálny trh.“

Alexander Móži sa pohybuje v reklame a marketingu viac ako 16 rokov. Pracoval ako account a sales director, neskôr sa venoval predovšetkým marketingovému consultingu v oblasti realít. Do vydavateľského domu prichádza zo spoločnosti Zaraguza, kde v posledných rokoch pôsobil na pozícii Client Service Director. Na starosti mal klientov ako Kofola, Rajec, Semtex, Heineken, Krušovice, Kelt, Zlatý Bažant, Popradská káva či Tatra banka. Pracoval aj na dnes už ikonickej a oceňovanej kampani Fofola pre značku Kofola.

Spoločnou video platformou všetkých online produktov RAS SK je portál Tivi.sk, ktorý v roku 2015 dosiahol takmer 40 miliónov video prehratí.

Čítať ďalej

Jún152016

Azet.sk expanduje na východ Slovenska, otvorí pobočku v Košiciach

Najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku Ringier Axel Springer Slovakia (RAS SK) oznámil plány otvoriť pod svojou značkou Azet.sk pobočku v Košiciach. Medzi novými pozíciami, ktoré vzniknú, budú dominovať webdeveloperi a vývojári aplikácií pre operačné systémy iOS a Android.

Popri dôležitom vývojárskom centre v Žiline Azet.sk výrazne posilní svoju prítomnosť aj v metropole východného Slovenska. V novej košickej pobočke ponúkne prácu viac ako 30 zamestnancom, ktorí sa stanú súčasťou spoločných tímov tvorených žilinskými a košickými špecialistami. Venovať sa budú primárne projektom z oblasti inzercie, ktoré zastrešuje dcérska spoločnosť RAS SK United Classifieds, ako sú Nehnutelnosti.sk, Bazar.sk či Autobazar.sk.

„Chceme naplno využiť potenciál východného Slovenska a získať čo najviac šikovných ľudí, ktorí posilnia už existujúce developerské tímy. Našim produktom sa darí a aby sme pre ne zabezpečili čo najrýchlejší rast, snažíme sa osloviť nových kolegov v regióne Košíc, ktorí sa neboja výziev a chcú sa pridať do našich radov,“ vysvetlil generálny riaditeľ RAS SK Milan Dubec.

Nová košická pobočka má vzniknúť v priebehu leta, momentálne prebieha personálny nábor. Zoznam aktuálnych voľných pracovných pozícii je k dispozícii na onas.azet.sk/kariera.

„Ohlasy uchádzačov sú výrazne pozitívne, už tento týždeň rozbiehame prvé pohovory v Košiciach. Budovanie pozície atraktívneho zamestnávateľa chceme posilniť aj touto novou prevádzkou v regióne východného Slovenska a tým lepšie spropagovať naše značky,“ uviedla personálna riaditeľka RAS SK Nicole Slašťanová.

Okrem možnosti podieľať sa na vývoji online produktov, ktoré využíva viac ako 80 % Slovákov, ponúkne košická pobočka Azet.sk svojím zamestnancom atraktívne pracovné prostredie a ďalšie benefity plynúce z práce v nadnárodnej multimediálnej spoločnosti. 

Čítať ďalej

Jún142016

Ringier Axel Springer Slovakia spustil web pre mileniálov NOIZZ.sk

Po úspechu značky NOIZZ v Poľsku prichádza nový projekt pre mladých aj na slovenský trh.

NOIZZ.sk, webový portál pre mileniálov vytvorený spoločnosťou Ringier Axel Springer, bol uvedený na slovenský trh 9. júna 2016. Projekt sa prvýkrát predstavil v Poľsku v novembri 2015 (www.noizz.pl) a v súčasnosti dosahuje návštevnosť 3 milióny reálnych užívateľov mesačne (zdroj: Gemius Megapanel, máj 2016).

NOIZZ.sk sa zameriava na generáciu tzv. mileniálov, označovaných aj generácia Y alebo generácia Net, ktorí vyrástli vo svete digitálnych technológií a sociálnych sietí. Titul bude pokrývať široké spektrum tém, vrátane správ, zábavy, ale aj informácií o celebritách, spoločnosti a životnom štýle. Multimediálny obsah bude redakcia vo veľkej miere zdieľať cez sociálne médiá, redakčný tím je tvorený výlučne mileniálmi. Šéfredaktorom slovenskej verzie sa stal Peter Habara, ktorý okrem novej pozície naďalej ostáva manažérom zodpovedným za video produkciu portálu Aktuality.sk, druhého najväčšieho spravodajského webu na Slovensku.

Milan Dubec, výkonný riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia: „NOIZZ.sk výborne dopĺňa naše portfólio a sme radi, že Slovensko sa po Poľsku stalo druhým trhom v poradí, na ktorom sa značka NOIZZ uviedla do života. Nový web nielenže pokrýva špecifické potreby a záujmy generácie mileniálov, ale navyše umožňuje našim klientom zasiahnuť túto cieľovú skupinu unikátnym spôsobom. Túto generáciu totiž nemožno oslovovať iba klasickou banerovou inzerciou, ale primárne cez tzv. native advertising.“

Jovan Protić, Digital Publishing Director Ringier Axel Springer Media AG: „NOIZZ má ambíciu stať sa hlasom mileniálov. V Poľsku máme so značkou výborné výsledky, dnes dosahujeme návštevnosť 3 milióny reálnych užívateľov mesačne, čo poukazuje na obrovský potenciál. NOIZZ je zároveň priekopníkom vo video obsahu tvorenom špeciálne pre sociálne siete. S našimi video formátmi NOIZZ raport a NOIZZ food sme v apríli dosiahli 5 miliónov prehratí. Redakčné tímy v Poľsku a na Slovensku budú úzko spolupracovať a vymieňať si kvalitný textový obsah aj video obsah. Značku NOIZZ plánujeme uviesť aj na ďalšie trhy.”

Čítať ďalej

Downloads

Máj272016

Ringier Axel Springer inovuje a uvádza koncept Media Impact

Po tom, čo spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., a Azet.sk, a. s., ohlásili formálne spojenie k 1. júnu 2016, spájajú aj svoje obchodné oddelenia pod celoskupinovým konceptom Ringier Axel Springer Media Impact. Obchodným riaditeľom Ringier Axel Springer Media Impact sa stáva Michal Žatkuliak.

Spojené obchodné oddelenie bude súčasťou skupinovej koncepcie Ringier Axel Springer Media Impact, pričom aj naďalej bude ponúkať špičkové služby pre klientov vo svete printu a onlinu prostredníctvom 11 tlačených titulov a viac ako 50 digitálnych médií s najväčšou mierou zásahu publika na Slovensku. Do novovzniknutej pozície obchodného riaditeľa Media Impact skupiny Ringier Axel Springer je vymenovaný Michal Žatkuliak a pozíciu obchodného riaditeľa pre print bude aj naďalej zastávať Roman Fülöp.

Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia: „Posilnenie obchodného oddelenia o kreatívny tím prinesie ďalšiu konkurenčnú výhodu v podobe poskytovania nadštandardných služieb pre našich klientov. Onlinový, alebo lepšie povedané digitálny, svet je dnes spojenie kreatívy, obsahu, nativu, programatického predaja priestoru a videa naprieč všetkými platformami. Preto je samozrejmé, že náš dlhoročný šéf digitálu Michal Žatkuliak, jeden z top ľudí v digitálnej oblasti v tomto regióne, prevzal vedenie nad celým zjednoteným obchodným oddelením pod značkou Media Impact na Slovensku.“

Značka Ringier Axel Springer Media Impact zastrešuje všetky obchodné aktivity multimediálneho vydavateľstva Ringier Axel Springer AG aj v ostatných krajinách jeho pôsobenia. Nasledujeme koncept Media Impact Polska uvedený na trh v roku 2013 a Media Impact Srbija v roku 2015. Predstavuje teda logický krok, ktorého cieľom je efektívne prepojenie medzinárodného know-how skupiny a silných lokálnych onlinových a printových značiek. Ralph Werner, Group Director Ad Sales Development hovorí o uvedení Media Impact konceptu na Slovensku ako o  kroku vpred v podobe rozšírenej ponuky reklamných riešení pre klientov pôsobiacich vo viacerých krajinách strednej a východnej Európy.

Novinkou a pridanou hodnotou Ringier Axel Springer Media Impact je novovzniknutá kreatívna zložka, ktorá ako prvá na slovenskom trhu ponúka komplexné riešenia kampaní klientov priamo pod strechou mediálneho domu. Ringier Axel Springer Media Impact získava konkurenčnú výhodu práve vďaka kvalitnému tímu, riešeniam, ale aj medzinárodnému know-how zo siete. Klientom ponúka myšlienkové aj vizuálne realizácie zadaní na vysokej profesionálnej úrovni v spojitosti s najväčším mediálnym priestorom z portfólia Ringier Axel Springer.

Čítať ďalej