Jul 23.2018

Spoločenská zodpovednosť

Zdroj: Srdce pre deti
Zdielať

Ako jedna z popredných mediálnych spoločností v strednej a východnej Európe prejavujeme zodpovednosť voči spoločnosti a životnému prostrediu. Obavy našich akcionárov zahŕňajú otázky nezávislosti žurnalistov, oddelenie reklamy a redakcie, podpora mediálnej gramotnosti medzi mladými čitateľmi, ochrana údajov, ako aj zachovanie sociálnych a environmentálnych noriem, medzi iným dreva, celulózy, papiera, tlače a recyklačného procesu.

Aby sa nám to podarilo, zaoberáme sa mnohými oblasťami, investujeme do našich komunít a pracujeme na tom, aby naše podnikanie bolo ekologickejšie. Ringier Axel Springer SK zastáva postoj nezávislej a kritickej žurnalistiky. To znamená, že musíme byť kritickí s ohľadom na naše vlastné obchodné praktiky, hodnoty a etiku. Prostredníctvom podávania správ, pričom musíme zohľadňovať maximálne štandardy GRI „Normy zverejňovania“, dcérske spoločnosti Ringier Axel Springer zdôrazňujú svoju zodpovednosť ako mediálne spoločnosti.

Spoločnosť Ringier Axel Springer SK podporuje komunitu. Od roku 2011 sme vďaka dotáciám vyzbierali viac ako 2,5 milióna eur, vďaka projektu "Srdce pre Deti". Investujeme do našich zamestnancov špecializovanými tréningami.

Srdce pre deti je charitatívny projekt Ringier Axel Springer SK a Nadácie Pontis, kde máte možnosť podporiť deti s vážnym zdravotným znevýhodnením, prípadne v sociálnej núdzi. Deťom v kritických životných situáciách môže pomôcť ktokoľvek prostredníctvom menšieho alebo väčšieho finančného daru. Jednotlivé príbehy detí a viac informácii nájdete na stránke projektu www.srdcepredeti.sk.

Ak máte nejaké návrhy ako zlepšiť našu činnosť, kontaktujte nás, prosím.