Jul 23.2018

Akcionári

Zdroj: zgrada
Zdielať

Axel Springer SE a Ringier AG vlastnia každý 50 % akcií spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG.

Axel Springer SE

Spoločnosť Axel Springer, ktorú založil v roku 1946 rovnomenný vydavateľ Axel Springer, je lídrom digitálnych vydavateľstiev v Európe. Jej rozsiahle portfólio tvoria etablované značky ako BILD a WELT, ako aj BUSINESS INSIDER, európska edícia POLITICO, alebo spravodajský servis UPDAY, či medzinárodné tituly.

Vďaka neustálej digitalizácii a medzinárodným aktivitám, je Axel Springer jednotkou nielen na nemeckom printovom trhu, ale cez svoje dcérske spoločnosti, joint venture a licencie rozvíja svoje aktivity v ďalších 40 krajinách rozdelených na šiestich kontinentoch. Spoločnosť vďaka tomu disponuje celosvetovo najsilnejším portfóliom rubrík.

Viac ako polovica príjmov Axel Springer pochádza z medzinárodného podnikania a až 80 percent z digitálnych médií. Spoločnosť Axel Springer, ktorá je kótovaná na burze, má svoje sídlo od roku 1985 v Berlíne. Spoločnosť zamestnáva viac ako 15 000 zamestnancov.

 

www.axelspringer.com

 

Ringier AG

Spoločnosť Ringier bola založená v roku 1833 v Zofingene vo Švajčiarsku. Aj po viac ako 180 rokoch ide o 100% rodinný podnik, ktorý vedie momentálne už piata generácia. Dnes je firma Ringier medzinárodná integrovaná mediálna spoločnosť a jedna z najdôležitejších mediálnych firiem na domácom švajčiarskom trhu.

Ringier vydáva celosvetovo viac ako 120 novín a magazínov, prevádzkuje a vyrába niekoľko TV programov a vlastní podiely v televíziách a rádiách. Taktiež organizuje podujatia a koncerty, riadi viac ako 200 webových a mobilných platforiem a niekoľko tlačiarní. Ringier predstavuje novinárske štandardy, individualizmus, nezaujatosť a slobodu slova, ako aj pluratilitu informácií.

Spoločnosť Ringier sídli v Zürichu, zamestnáva vo svojej skupine približne 7 500 zamestnancov.

www.ringier.com