Apr 26.2017

Najväčší slovenský technologický web Živé.sk oslavuje 18 rokov

Zdielať

Internetový magazín Živé.sk prináša kvalitné články z oblasti technológií, internetu a digitálneho života už 18 rokov. 

Ako veľa toho môže internetový magazín stihnúť za 18 rokov? Môže napríklad vyrásť z malého portálu pre nadšencov na najväčší slovenský technologický web. Tiež vytvoriť stabilnú redakciu zloženú z profesionálnych redaktorov. Môže aj vypublikovať viac ako 107 000 zaujímavých článkov. Môže inšpirovať, radiť a tiež upozorňovať na celospoločenské problémy. Toto všetko Živé.sk za 18 rokov dokázalo. A je toho oveľa viac.

Sprievodca digitálnym životom

Na Živé.sk už tradične nájdete rýchle spravodajstvo, kvalitnú publicistiku, nezávislé testy, trefné komentáre, úderné rozhovory i mnoho exkluzívnych tém.

„Chceme byť pre našich čitateľov sprievodcom digitálnym životom,“ hovorí šéfredaktor Živé.sk, Filip Hanker. „Aj to je dôvod, prečo na Živé.sk nájdete nielen typicky technologický obsah, ale atraktívny tematický mix – tak, aby si každý našiel to svoje,“ dodáva Hanker.

Okrem tradičných tém o počítačoch a internete sa Živé.sk venuje aj digitálnej televízii, počítačovým a konzolovým hrám, ponukám mobilných operátorov, vede či štátnemu IT. Mesačne tiež prinesie viac než dva tucty videí. „Obzvlášť hrdí sme na naše dve video relácie – Živé IT, ktorá sa venuje technologickým témam a Live Game, ktorá je určená pre hráčov počítačových a konzolových hier,“ hovorí zástupca šéfredaktora Živé.sk, Ján Trangel.

S pohľadom do budúcnosti

„Pre technologický magazín je dôležité nielen informovať o tom, čo je tu dnes, ale kriticky sa pozerať aj do budúcnosti,“ popisuje šéfredaktor. Preto na portáli nájdete aj témy k inteligentnej domácnosti, samostatne jazdiacim automobilom, súkromí v digitálnom svete, pokroku vo vede či prepojení rôznych zariadení v celej domácnosti.

Znakom magazínu je aj stabilná redakcia. Šéfredaktor Filip Hanker je členom redakcie už viac ako 13 rokov. Zástupca šéfredaktora Ján Trangel pracuje pre Živé.sk už vyše 11 rokov a druhý zo zástupcov, Martin Kováč, je členom tímu dokonca až 16 rokov.

Redakciu tvorí aj šestica ďalších redaktorov a tucet stálych externých spolupracovníkov. Mnohí profesionálni redaktori Živé.sk sa pritom na svoje pozície vypracovali po dlhšom čase externého prispievania.

Práve vďaka takto silnému tímu prináša Živé.sk týždenne viac než 150 rôznorodých a atraktívnych článkov. Mesačne Živé.sk podľa oficiálneho auditu AIMmonitor navštívi priemerne okolo 600 000 unikátnych čitateľov (RU)*.

* Priemerná mesačná návštevnosť Živé.sk podľa oficiálneho auditu AIMmonitor za prvé tri mesiace roka 2017 bola 604 294 unikátnych čitateľov.