Uč sa digitálnu žurnalistiku od najlepších!

Digital Media Campus je škola kvalitnej a kreatívnej žurnalistiky otvorená mladým začínajúcim novinárom, ktorí vedia prijať výzvy, chcú niečo spraviť pre spoločnosť, majú vášeň pre písanie a objektívnu žurnalistiku a hlavne sa chcú učiť od najlepších. Baví ťa písať a chýbajú ti praktické žurnalistické skúsenosti? Prihlás sa do vzdelávacieho programu Digital Media Campus! Lektormi sú najlepší a najskúsenejší odborníci z brandže.

Témy workshopov

Žurnalistika

Žurnalistika

Natívna reklama

Natívna reklama

Interview

Interview

Právo a etika

Právo a etika

Overovanie informácií

Overovanie informácií

Vizualizácia dát

Vizualizácia dát

SEO

SEO

Investigatívna žurnalistika

Investigatívna žurnalistika

Pozri si video

logo impact

Press Freedom Conference 2019

Študenti Digital Media Campus dostali pri príležitosti prvého výročia vraždy nášho kolegu Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej možnosť zapojiť sa do súťaže pre mladých autorov. Na tému Čo pre mňa znamená odkaz Jána Kuciaka pripravili písané i multimediálne príspevky. Výhercovia získali vzdelávacie poukazy na zahraničné mediálne kurzy.

logo impact

Ako sa brániť manipulácii

Senior tréner a konzultant Partners for Democratic Change Slovakia (PDCS) Dušan Ondrušek so študentmi diskutoval o tom, ako sa čo najefektívnejšie brániť manipulácii pri novinárskej práci. Na konkrétnych prípadoch slovenských politikov demonštroval, ako sa účinne brániť zavádzaniu, čo si študenti aj prakticky vyskúšali v modelových rozhovoroch.

logo impact

Video storytelling

Video producentka z najväčšieho poľského spravodajského servera Onet.pl Monika Podyma-Rabiega priblížila študentom základy tvorby spravodajských a publicistických videí. V rámci workshopu sa mohli inšpirovať najlepšími príkladmi zo svetových redakcií a sami si vyskúšať prácu s kamerou a mikrofónom.

Skúsení lektori

Špecialisti z Digital Media Campus Slovakia

 • Peter Bárdy

  Šéfredaktor Aktuality.sk

 • Stanka Harkotová

  Reportérka Aktuality.sk z oblastí konfliktov

 • Timea Keresztényová

  Spisovateľka a novinárka

 • Michal Hvorecký

  Spisovateľ a publicista


Digital Media Campus je výborný vzdelávací program pre talentovaných mladých novinárov, ktorí chcú naštartovať svoju kariéru a získať odborné vedomosti a skúsenosti z rôznych aspektov modernej žurnalistiky. Študentom ponúka jedinečnú možnosť učiť sa priamo od profesionálov v reálnom redakčnom prostredí.


Martin Pastierovič

Vedúci Digital Media Campus SlovakiaNajnovšie správy

ĎALŠIE SPRÁVY Sleduj nás na facebook

Kontaktuj nás

contact dmc

Ak sa chceš prihlásiť do Digital Media Campus, pošli nám svoj životopis a motivačný list v angličtine na: kariera@digitalmediacampus.sk

Budeme ťa kontaktovať a pozveme ťa na pohovor.

Máš ďalšie otázky?

Daria Chriašteľová

Koordinátorka Digital Media Campus

daria.chriastelova@ringieraxelspringer.sk